Technomant

Blokķēdes klienta saskarnes izstrāde

Ideja ir izveidot mobilo saskarni darbam ar jauno blokķēdes tīklu, lai to validētu un pārbaudītu. Gala produkts ir blokshēmas klients ar grafisko saskarni, kur būs iespējams veikt jaunus darījumus un apskatīt pabeigto darījumu statusu.

Idejas sasniedzamais rezultāts ir izstrādāts un atkļūdots programmatūras dizaina prototips, kuras pamatā ir izstrādātais blokķēdes transakciju protokols. (Šī programma reāli izmanto protokolu, piemēram, darījumu uzdevumiem).

Komandu pārstāv Miroslava Vilkova, Rīgas Juridiskās Augstskola studente un darbu vadītājs ir Sergejs Višņakovs.

Jauna blokķēdes protokola izstrāde

Ideja ir izstrādāt savu blokķēdes tīklu, pamatojoties uz jauniem vienprātības abonēšanas algoritmiem. Turklāt ideja ir atrast jaunu tehnisku risinājumu, kas radīs jaunu blokķēdi, kuru ir vieglāk parakstīt un kas ļauj ātrāk parakstīt jaunus darījumus gan jaudīgos, gan vājos datoros, piemēram, mobilajos tālruņos.

Komandai darba rezultātā jāveic esošo blokķēdes protokolu analīze, jāizstrādā protokola prototips, jāveic darbs pie tā testēšanas un jānovērš konstatētās kļūdas, jaunā protokola piemērošanas juridiskais pamatojums un jāsagatavo darba prezentācija par reālām problēmām.

Komandu pārstāv Iļja Šugajevs, Rīgas Juridiskās Augstskola students un darbu vadītājs ir Vladimirs Račinskis.