Noslēdzies KInGS 5.cikls

Ventspils Augstskola ar prieku paziņo, ka ir noslēdzies projekta “Kurzemes inovāciju granti studentiem” 5. cikls, kur 21 studentu komanda īstenoja savas un komersantu biznesa idejas. Savukārt 26. janvārī jauniešiem notiks noslēguma pasākums – ideju aizstāvēšana un uzvarētāju noskaidrošana.

Sešu mēnešu garumā 21 komanda no Ventspils un Liepājas ir izgājušas cauri dažādām apmācībām un mentoringa sesijām, kur eksperti un komandu vadītāji dalījušies savās zināšanās par dažādiem biznesa jautājumiem, piemēram, kā attīstīt savas idejas līdz dzīvotspējīgam produktam, kā risināt problēmsituācijas un krīzi uzņēmumā, kā noteikt savus klientus un tirgu un citus jautājumus.

Projekta vadītājs Vitālijs Petkevičs, kurš piedalīsies arī noslēguma pasākumā, atzīst, ka būs grūti izvēlēties 5.cikla uzvarētājkomandas. “Jaunieši šo sešu mēnešu laikā ir kāpuši ārā no savām komforta zonām un sevi pierādījuši, realizējot savas un komersantu biznesa idejas un inovatīvus risinājumus, kā arī aktīvi piedaloties visos projekta pasākumos. Studentu idejas ir ļoti interesantas un visdažādākās, piemēram, komanda “MiniMix” vēlas realizēt ieceri par bērnu velomikseri, ar kuru bērns minoties varēs pagatavot sev dzēriena kokteili, savukārt  komanda “Optics” ievieš publisku attālinātu piekļuvi vienam no Ventspils Starptautiskā Radioastronomijas centra optiskajam teleskopam”, stāsta Petkevičs.

Lai gan cikls ir noslēdzies, studentiem palicis vēl viens svarīgs pasākums – ideju aizstāvēšana, kur jaunieši žūrijai  dalīsies ar paveikto darbu rezultātiem, secinājumiem un iegūto pieredzi. Tāpat labākas komandas tiks arī pie naudas balvām. 5.cikla aizstāvēšana notiks šī gada 26. janvāri attālināti Zoom platformā.

Projektu realizē Ventspils Augstskola sadarbībā ar Liepājas Universitāti, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, Kurzemes Biznesa inkubatoru un Ventspils Augstskolas Attīstības fondu. Tā mērķis ir veicināt, lai jaunieši pēc iespējas agrāk apzina savas spējas un prasmes iesaistīties reālas dzīves problēmu risināšanā, radot jaunas inovācijas.

Kopējās projekta attiecināmās izmaksas ir 3 318 318.00 EUR, kur 75% no projekta finansējuma nodrošina Eiropas Reģionālās attīstības fonds.